Menu
Home & Ultime notizie
O szkole
Opinie
Rodzaje kursów
Poziomy zaawansowania
Aktualne grupy
Cennik kursów
Formy zapisu i terminy
Zapisy online
Test online i rozmowy kwalifikacyjne
Nauczyciele i Dyżury
La nostra Biblioteca
Powtórki
Kontakty i gdzie jesteśmy
Poziomy zaawansowania

 

Do wstępnego ustalenia poziomu zaawansowania służy nam test online, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że bada on tylko bierną znajomość języka. Przynależność do danej grupy, w przypadku wątpliwości, ustalamy na podstawie precyzyjnie przygotowanej rozmowy kwalifikacyjnej, którą przeprowadzamy codziennie od 18 września do 13 października, od pon. do pt. w godz. 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00.

W ostatnich latach, każdego roku uczniowie uczą się u nas w ok.25 grupach. 

Tylko w naszej Szkole 10 lat temu wprowadziliśmy, z powodzeniem, nauczanie na 12 poziomach zaawansowania.          

 

SCHEMAT ODPOWIEDNIOŚCI POZIOMÓW     

 

 

 Co to w praktyce oznacza? Po lewej stronie znajdują się poziomy wewnętrzne Szkoły, a po prawej odpowiadające im poziomu ESOKJ. Dzięki rozbiciu na dodatkowy poziom, w naszej Szkole realizujemy, tak jak prawidłowo powinno być każdy poziom A1, A2, B1 itd….w 90 godzin lekcyjnych. 

Jest oczywistym, że ta zmiana wpływa na znaczne zdynamizowanie historii Państwa portfolio językowego poprzez zwiększenie efektywności i wzbogacenie nauki.

Pragniemy dodać, że w ten sposób wyprzedzamy wszystkie Szkoły języka włoskiego w Polsce i że jest to możliwe dzięki rosnącej liczbie naszych uczniów wynikjącej z zaufania jakim nas Państwo darzą.

Rozdział poziomy zaawansowania zawiera 2 dokumenty:

  1.  Pierwszy dotyczy opisu poziomów wg. Rady Europy, którego przestrzegamy od momentu, w którym powstał jej Dokument dotyczący języków obcych.
  2.  Drugi jest bardzo przydatnym dla Państwa szczegółowym opisem semestrów-poziomów realizowanych w naszej Szkole.  Powstał on tak jak wiele zmian w naszej działalności, na życzenie wielu osób, którym potrzebny jest do:

- nadrobienia zaległości,

- powtórek,

- tworzenia portfolio językowego.

 UWAGA! 

  W trakcie roku szkolnego można dołączyć do grup w dowolnym momencie roku szkolnego.

Po uprzednich konsultacjach z nauczycielem kwalifikującym, który wskaże najwłaściwszy moment, w którym będzie można dołączyć, możecie Państwo zweryfikować sugestie nauczyciela na lekcji próbnej.

 

© COPYRIGHT DANTE ALIGHIERI 2007-2013