Strona główna
O szkole
Dla tych, którzy zaczynają w naszej Szkole…
Dla tych, którzy kontynuują w naszej Szkole…
Kontakty i gdzie jesteśmy
Poziomy zaawansowania

 

Do wstępnego ustalenia poziomu zaawansowania służy nam test online , aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że bada on tylko bierną znajomość języka. Przynależność do danej grupy, w przypadku wątpliwości, ustalamy na podstawie precyzyjnie przygotowanej rozmowy kwalifikacyjnej, którą przeprowadzamy codziennie od 17 września do 5 października, od pon. do pt. w godz. 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00 (poziomy A) i we wtorki lub czwartki w godz. 17.00-19.00 (poziomu od B1 wzwyż).

W ostatnich latach, każdego roku uczniowie uczą się u nas w ok.25 grupach. 

        Określenie przez nas poziomu znakiem "+" (ktore znajdziecie w Planie zajęć lub formularzu Zapisów online oznacza, że grupa jest w połowie danego poziomu. 

 

Tylko w naszej Szkole 11 lat temu wprowadziliśmy, z powodzeniem, nauczanie na 12 poziomach zaawansowania.    

     

 

SCHEMAT ODPOWIEDNIOŚCI POZIOMÓW Szkoły i UE     

 

 

 Co to w praktyce oznacza? Po lewej stronie znajdują się poziomy wewnętrzne Szkoły, a po prawej odpowiadające im poziomu ESOKJ. Dzięki rozbiciu na dodatkowy poziom, w naszej Szkole realizujemy, tak jak prawidłowo powinno być każdy poziom A1, A2, B1 itd….w 90 godzin lekcyjnych. 

Jest oczywistym, że ta zmiana wpływa na znaczne zdynamizowanie historii Państwa portfolio językowego poprzez zwiększenie efektywności i wzbogacenie nauki.

Pragniemy dodać, że w ten sposób wyprzedzamy wszystkie Szkoły języka włoskiego w Polsce i że jest to możliwe dzięki rosnącej liczbie naszych uczniów wynikjącej z zaufania jakim nas Państwo darzą.

Rozdział poziomy zaawansowania Szkoły  jest bardzo przydatnym dla Państwa szczegółowym opisem semestrów-poziomów realizowanych w naszej Szkole.  Powstał on tak jak wiele zmian w naszej działalności, na życzenie wielu osób, którym potrzebny jest do:

- nadrobienia zaległości,

- powtórek,

- tworzenia portfolio językowego.

 UWAGA! 

   W trakcie roku szkolnego można dołączyć do grup w dowolnym momencie roku szkolnego.

Po uprzednich konsultacjach z nauczycielem kwalifikującym, który wskaże najwłaściwszy moment, w którym będzie można dołączyć, możecie Państwo zweryfikować sugestie nauczyciela na lekcji próbnej. 

 

© COPYRIGHT DANTE ALIGHIERI 2007-2013